Technology Technology

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

13.01.2024, 08:09 0 komentarzy
Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Należy być poinformowanym, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo ważna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Zatem każdy bez wyjątku powinien w racjonalny sposób przypilnować to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale także nie były zbyt napięte. Trudno również ukryć, że mięśnie dna miednicy odpowiadają za prawidłowe utrzymanie moczu w pęcherzu i dodatkowo wybranych narządów w jamie brzusznej.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się ziszczać możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach ogromnie ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Siedząc, leżąc jak i stojąc także istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w trakcie wykonywania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Podczas gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi:

Zostaw komentarz