Technology Technology

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

12.01.2024, 08:45 0 komentarzy
Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Warto być świadomym tego, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują także w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne i sprawne, każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były za bardzo napięte. Trudno też ukryć, iż mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za właściwe utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kwalifikowany sposób staramy się realizować możliwie najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego rodzaju przeszkodach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, należałoby zwrócić szczególną uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt dotyczący tego, iż przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak skurcz, w trakcie prowadzenia powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}

Tagi:

Zostaw komentarz