Technology

Reprezentacja Ekwadoru triumfuje z drużyną Kataru w pierwszym meczu mistrzostw świata wynikiem 0 do 1!

11.08.2023, 12:55 0 komentarzy

Narodowa kadra Ekwadoru zwycięża z narodowym zespołem Kataru w inauguracyjnym meczu światowego czempionatu!

Mundial to impreza piłkarska, która ma miejsce raz na cztery lata. Fani futbolu z całej świata wyczekują niecierpliwie na pierwsze spotkanie turnieju i nie podlega to wątpliwości. W przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend było identycznie. Pierwsze spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która wyglądała fenomenalnie. Później jednak przyszedł czas piłki nożnej i futbolowi wielbiciele zebrani na stadionie oraz przez telewizorami oczekiwali niezwykłego widowiska. Emocji nie zabrakło już od początku pojedynku, ponieważ zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru naprawdę szybko strzelili gola. Już po 3 minutach Valencia trafił do siatki i wydawało się, iż drużyna narodowa Kataru będzie miała ciężko w tym pojedynku. Jednak sędzia tego spotkania postanowił przeanalizować systemem VAR poprawność tej bramki i okazało się, iż w chwili dogrania napastnik znalazł się na pozycji spalonej. Gospodarze tych mistrzostw mieli więc naprawdę dużo szczęścia w tym przypadku.

Narodowa reprezentacja Ekwadoru pomimo anulowania pierwszego trafienia nie planowała zaprzestać atakowania. Piłkarze zespołu narodowego Ekwadoru przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania, cały czas przy tym tworząc groźne sytuacje. Kilkanaście minut później zawodnik zespołu narodowego Ekwadoru znalazł się w akcji oko w oko z golkiperem narodowego zespołu Kataru i został powalony. Główny arbiter nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na karnego, a bramkarzowi pokazał żółtą kartkę. Jedenastkę na gola zmienił gracz reprezentacji Ekwadoru Valencia. Kadra Kataru wyglądała naprawdę źle względem reprezentacji Ekwadoru. Bramkarz reprezentacji narodowej Ekwadoru przez dużą część meczu był bezrobotny, ponieważ po stronie Kataru nie było widać pomysłu na grę. Na kwadrans przed końcem I połowy wpadła druga bramka dla gości, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. Podczas pierwszej połowy meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek. W trakcie drugiej części obie drużyny mocno obniżyły tempo i na boisku niewiele się działo. Pojedynek ostatecznie skończył się wynikiem 2:0 dla drużyny Ekwadoru, która doskonale zaczęła turniej. Natomiast kadra narodowa Kataru znalazła się w tym momencie w skomplikowanej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do następnej fazy.