Technology

Kadra Brazylii zbyt silna - porażka kadry Korei Południowej w 1/8 finału mistrzostw świata!

08.08.2023, 15:33 0 komentarzy

Brazylijska reprezentacja za silna - przegrana kadry Korei Południowej w 1/8 finału mistrzostw świata!

Nie da się ukryć, iż obecnie rozgrywane światowe mistrzostwa są niezwykłe pod wieloma względami. Za nami grupowe rozgrywki, więc przyszedł czas na to, co fani piłki nożnej najbardziej kochają. Chodzi oczywiście o fazę play-off, gdzie klęska wyrzuca Cię z mundialu a także marzeń o zwyciężeniu mistrzostwa świata. W niedzielny wieczór kadra Polska przegrała z drużyną narodową Francji wyniki 1:3 i odpadła z mundialu. To jednak nie oznacza końca doznań dla kibiców piłki nożnej w Polsce, ponieważ turniej wciąż trwa. Bez wątpienia trzeba oglądać grę brazylijskiego zespołu narodowego, gdyż ze spotkania na spotkanie wygląda dużo lepiej. Spotkanie 1/8 finału z narodowym zespołem Korei Południowej było tego bardzo dobrym dowodem, gdzie gracze brazylijskiej reprezentacji narodowej postanowili sobie urządzić wielkie strzelanie w pierwszej części. Już w 6. minucie strzelona została bramka numer jeden dla kadry Brazylii, a jej strzelcem był Vinicius, który fantastycznie poradził sobie w szesnastce z graczami defensywnymi oponenta.

Należy zaznaczyć, iż I połowa meczu była prawdziwą tragedią dla zespołu narodowego Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem kadry Brazylii wynikiem cztery do zera. Następne bramki zdobywali Neymar Jr, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Zgromadzeni na obiekcie piłkarscy wielbiciele mogli odczuwać satysfakcję, ponieważ mogli podziwiać istny popis brazylijskiej drużyny narodowej. Tempo tego spotkania znacząco opadło w II części. Gracze narodowej kadry Korei Południowej skutecznie się bronili w momencie, gdy piłkarze Brazylii usiłowali budować następne akcje. Kadra narodowa Korei Południowej kwadrans przed końcem meczu strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą tego pojedynku. Zawodnik reprezentacji Korei Południowej zdecydował się na uderzenie ze sporej odległości, a golkiper Brazylii nie miał szans na sprawną obronę. Finalnie to spotkanie skończyło się rezultatem 4:1 dla reprezentacji Brazylii, która w następnej rundzie mierzyć się będzie z narodową kadrą Chorwacji. Stawką tego starcia będzie kwalifikacja do półfinału mundialu i pewność rywalizacji o medale.